Заробітки на очистці Південного Бугу у Вінниці

У Вінниці працює більше як півсотня комунальних підприємств, з них більше, ніж 45 – прибуткові. Розглянемо детальніше діяльність одного з таких підприємств – КП Вінницької міської ради «Комбінат комунальних підприємств».

Сфера діяльності підприємства – ритуальні послуги, обслуговування міського кладовища та очистка Південного Бугу. Минулого року дане підприємство  отримало 35 тисяч прибутку. В той час як керівник КП Алік Зубрицький отримав зарплату у розмірі 490 тисяч. Такі цифри зазначені у його декларації.

З його біографії, яка розміщена на сайті Вінницької міської ради, відомо, що він очолює дане підприємство ще з 2012 року, до цього працював у міські раді, в транспортній міліції Південно-Західної залізниці та внутрішній безпеці МВС.

Цього року прокуратура вже намагалася притягнути його до відповідальності через конфлікт інтересів.  Про це йдеться у Постанові Вінницького міського суду від 24 лютого 2020 року Адже Алік Зубріцький уклав чимало угод зі своєю донькою. Зокрема,  на закупівлю постільної білизни, рушників, церковних наборів, туфель, капців  і навіть капелюхів без конкурсів. Проте, на відміну від прокуратури, вінницький суд не побачив тут нічого протизаконного.

Також цікавим є те, чому у декларації за 2016 і всі наступні роки  його дружина та донька відсутні. Адже у інформації на сайті Вінницької міської ради, яку опублікували у 2017 році, він їх вказав.

Відповідно до декларації за 2019 рік, родина володіє двома будинками на 120 і 178 кв. м. Перший був куплений разом з донькою Наталею, яка у 2017 році була домогосподаркою. Тоді як другий був придбаний минулого року за півтора мільйона гривень.

Повертаючись до діяльності комунального підприємства, Департамент комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради оголосив тендер на очищення Південного Бугу біля Кемпи, вартістю  5,4 мільйони гривень.

При тому, що ще у  2018 році міський голова Вінниці наголосив, що ними було закуплено сучасний земснаряд для очистки річки Південний Буг. Відомо, що після того, як техніку закупили, її віддали КП Вінницької міської ради «Комбінат комунальних підприємств».

 Згідно даних на Прозорро, кінцева суму після торгів склала – 4,2 мільйони гривень. 

Однак, незважаючи на те, що уся необхідна техніка була передана на баланс КП “Комбінат комунальних підприємств”, підприємство все одно не проводило ніяких очисних заходів. І навіть коли Департамент міської ради оголосив тендер, комунальники у ньому участі не брали. Тоді угода була підписана  з фірмою-переможцем тендеру “Подільський будівельний інжиніринг”.

Бенефіціаром даної фірми-переможниці є колишній працівник міськради Андрій Варварук. Варто зазначити, що його дружина є головною спеціалісткою вінницького ДАБІ.
Враховуючи все вищезгадане, схема набуває наступного вигляду. Департамент замовляє послуги у фірми “Подільський будівельний інжиніринг”. Тоді як керівництво цього підприємства замовляє роботи у КП “Комбінат комунальних підприємств”, яке з не відомих причин, попри наявність усієї необхідної техніки, не брало участі в торгах.

Проаналізувавши дані, можна сказати, що переможець тендеру є лише прокладкою, й  отримує кошти за те, що Південний Буг  чистить підприємство, яке належить Вінницькій міській раді, технікою, купленою за гроші вінничан.

Наразі невідомо скільки ще з 5,4 мільйонів вділять даному КП. Адже до квітня цього року воно отримало вже 200 тисяч за нібито проведені очисні роботи.  

Джерело