Вінницькому кінотеатру «Родина» 75 років

1 грудня вінницькому кінотеатру «Родина», що на Європейській площі, виповнилося 75 років. З цієї нагоди виконавчий комітет міськради ухвалив рішення преміювати працівників кінотеатру.

Кінотеатр відкрили у колишньому клубі взуттєвої фабрики, який вже тоді встигли переобладнати під житло. Сьогодні ж тут проходять фестивалі кіно та показують 3D-фільми. Гучного святкування не планується через пандемію. Однак до 75-річчя показували «Номери» Олега Сенцова.

Працівники кінотеатру повністю віддають себе своїй справі. Тут працює Василь Воробець, який одночасно найвідоміший і найневідоміший художник міста. Для кінотеатру він малює афіші на великих полотнах, заґрунтованих крейдою. На одну афішу витрачає близько 1-2 години.

Кіномеханіком тут працює жінка – Віра Худик, яка пов’язала своє життя з кіно ще у 1973 році:

«Потрібно добре розбиратись у техніці, знати електрику і нести відповідальність за техніку безпеки, — каже жінка. — Ситуації різні бувають. Плівка горюча. Кіномеханік повинен знати, як себе поводити, щоб у залі не було паніки та люди одне одного не душили», – розповідає Віра Худик.

Джерело