Вінницькі мусульмани підтримують ініціативу Президента

18 травня, у День пам’яті депортації кримських татар, президент України Володимир Зеленський на голосив на тому, що він хоче щоб усі, хто проживають на території України, відчували себе повноцінними громадянина ми, незалежно від історій та традицій свого роду.

Відтак він ініціював надати  мусульманським святам Курбан-байрам та Ураза-байрам статус державних та побудувати соборну мечеть.

Кримські татари Вінниччини та місцева мусульманська громада підтримують дану демократичні ініціативу та зазначають, що такими рішеннями Україна стає вільною мультикультурною країною з рівними правами для всіх. Принаймні, у багатьох людей буде менше проблем з тим, щоб відпроситись з роботи додому у святковий день.  Адже дані свята є священними та світлими днями для кожного мусульманина.

Вже цієї суботи 23 травня будуть відзначати Ураза-байрам – свято розговіння, відзначається на завершення посту, що триває протягом священного місяця Рамадан.

Курбан-байрам – свято жертвоприношення, одне з найбільших свят мусульман. Воно знаменує закінчення хаджу, паломництва до Мекки. Відзначається через 70 днів після минулого свята.

Джерело