У Вінниці музей представив одні з найцінніших археологічних знахідок

Вінницький краєзнавчий музей представив старожитності – одні з найцінніших археологічних знахідок, які були зроблені в Україні. Вінничани, які завітають у музей, зможуть побачити як саме виглядало поховання сарматської жриці, прикраси знайдені в ньому, побутові та культові предмети. Про це йдеться на сторінці музею в соціальній мережі Facebook.

Період найбільшого розквіту сарматської культури – І ст. н.е. Свідченням її могутності є підкурганні поховання сарматської знаті, яких особливо багато з’являється в цей період. Серед найяскравіших археологічних відкриттів, зроблених на теренах Вінницької області – поховання сарматської жриці, виявлене у 1992 р., біля с. Писарівка Ямпільського району.

Археологи зазначають, що тоді поховання супроводжувалося багатим інвентарем, в тому числі і золотими прикрасами: сережками та намистом. Останнє зроблене з гладеньких пронизок, до центральної частини кожної з яких знизу напаяна амфороподібна підвіска з циліндричним горлом. Тоді як сережки подібні до звичайних кілець із замочками у вигляді петлі та гачечка з напаяною на дужку дротяною спіраллю.

Більшість аналогічних знахідок походять з сарматських та пізньоскіфських поховань другої половини І – початку ІІ ст. н. е.

Також у похованні сарматської жриці було знайдено: залізний ніж, латунний перстень для стрільби з луку, вістря стріли, пряслице, намистини з черепашок «cauri», скла, сердоліку, гагату, бурштину, агату, коралу, халцедону.

Джерело