У Вінниці може статися каналізаційна катастрофа

До завершення поточного року «Вінницяоблводоканал» має завершити будівництво дюкерного переходу через річку Південний Буг. Завдяки якому з’явиться можливість перекачувати каналізаційні стоки з усього Старого міста та Замостя на каналізаційно-насосну станцію №1 по Гліба Успенського. Проте дані роботи комунальне підприємство повинно було виконати ще три роки тому.

Для пришвидшення виконання робіт «Вінницяоблводоканал» вирішив змінити підрядника, тепер замість ТОВ «Спецстрой», який виграв тендер раніше, роботи виконуватиме ТОВ «Подільські будови». Про це повідомляє vlasno.info

Можна сміло стверджувати, що ситуація дійсно є критичною, ще у 70-х роках минулого століття побудували колектор, однак зараз він перебуває у непридатному стані. У випадку, якщо він перестане працювати – буде екологічна катастрофа.

Для попередження такої ситуації було прийнято рішення про спорудження дюкерного переходу, гроші на який виділили з обласного бюджету ще у 2017 році. Також були використані кошти Вінницяоблводоканал.

Перший тендер вартістю 18,735 мільйонів гривень на будівництво переходу виграло ТОВ «Спецстрой». За перший рік освоїли 8,7 мільйонів, другий – 3,6 мільйонів, третій – 1,7 мільйонів гривень. Також з компанією домовлялися на виконання робіт на перші 4 місяці 2020 року, проте жодні роботи за цей період не були виконанні. Востаннє з нею додатково домовилися на перші чотири місяці 2020 року. 

Тоді «Вінницяоблводоканал» угоду розірвав та у травні провів новий тендер на 3 579 911 гривень, з яких 3,1 мільйона – кошти обласного бюджету, решта – кошти комунального підприємства. Його виграв ТОВ «Подільські будови». 

Згідно даних Youcontrol, ТОВ «Подільські будови»  працює з листопада листопаді 2016 року, статутний капітал якої –  5 000 гривень та 49 КВЕДів. Основним КВЕДом «Будівництво житлових та нежитлових будівель». Окрім цього компанія може вирощувати багаторічні культури, займатися лісництвом тощо. 

На даний момент підприємство встигло укласти 40 тендерних угод загальною вартістю 190 459 911. Найдорожчою з них є також угода із «Вінницяоблводоканалом» на реконструкцію очисних споруд по Сабарівському шосе на суму  44 526 000 гривень.

Проте компанія «Подільські будови» досі є учасником кримінальної справи за ч. 2 ст. 191 ККУ «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем».

ТОВ «Подільські будови» мало до кінця грудня 2016 року побудувати гараж вартістю 1,96 мільйона гривень для Томашпільської школи-гімназії. 

Компанія отримала кошти з бюджету для виконання будівництва у повній мірі, але не провела зазначені роботи у повній мірі. У результаті було здійснено розтрату бюджетний коштів на суму 22 тис 37 грн. 38 коп.

Можна припустити, що ямпільське коріння Кістіонів і теперішнього директора Чернятинського грає велику роль у виборі підрядників. Адже, директор ТОВ «Подільські будови» Євген Балабух родом з того самого села Довжок Ямпвльського району, що і Володимир Кістіон.

Джерело