Новий спосіб заробити: навіщо Сергій Моргунов просуває Вінницьку газету

Вінничанам точно варто знати фантастичну історію про «легалізацію» хабарів у їхньому рідному місті.

Зараз, як і раніше за часи СССР, на будь-яку місцеву владу  працювало одне або декілька комунальних ЗМІ, яких легко контролювати. Адже такі ЗМІ фінансуються з місцевого бюджету.  

Йдеться про міське комунальне підприємство “Редакція газети “Вінницька газета”. Дане підприємство вже багато років працювало на прославлення діяльності депутатів Вінницької міської ради та мерів Вінниці, в тому числі Володимира Гройсмана та Сергія Моргунова.

Нещодавно завдяки рішенню Вінницької міської ради вдалося не лише «навішати лапші» вінничанам, а й передати гроші з вінницького бюджету члену команди Володимира Гройсмана та Сергія Моргунова — Наталі Космині, головному редактору даної газети.

 Етап №1 — Приватизація. Сергій Моргунов підписав рішення Вінницької міської ради №230 від 29.04.2016 року. Відповідно до цього рішення Вінницька міська рада  була виведена зі складу засновників МКП “РГ Вінницька газета”. Підприємство стає повністю приватним і переходить у власність головного редактора — Наталі Космини, яка вже давно є вірним соратником Володимира Гройсмана.

Етап №2 — Оренда приміщення. Відповідно до рішення, яке було зазначене вище, мер Вінниці та депутати міськради передають приватному підприємству офісне приміщення за адресою вул. Оводова, 15 площею 158,3 кв.м в оренду на 15 років за ціною 8 копійок на місяць. За інформацією інтернет-видання Today.ua, сьогодні в ньому розміщується редакція вінницького сайту “Vежа”.

Етап №3 — Накачування грішми. Враховуючи те, що тираж газети всього 2500 екземплярів, сайт не оновлюється, а на сторінці у фейсбук теж практично ніяких новин. Вони починають підписувати контракти з комунальними підприємствами міста, щоб розбазарити  бюджетні кошти міста.

Зокрема були підписані наступні контракти:

 маркетингові та рекламні послуги на 4475 грн. для комунального некомерційного підприємства “Центр первинної медико-санітарної допомоги №1 м. Вінниці”

послугу публікації інформаційних матеріалів замовляє комунальне некомерційне підприємство “Вінницька міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги” на 1125 грн;

 — на 2275 грн та на 1400 грн замовляє друк інформаційного оголошення комунальне підприємство “Медичний стоматологічний центр”

— замовну статтю за 9420 грн замовило для себе КП “Вінницякартсервіс”.

— на 20 000 грн замовило інформаційний матеріал скандально-корумповане комунальне підприємство “Центр концертних та фестивальних програм”

Загалом за 2019-2020 роки приватна компанія “Редакція газети “Вінницька газета” отримала на тендерах від вінницьких структур більше 2 200 000 грн.

Дуже зручна схема. Якщо потрібно дати хабар, то просто замовте розміщення реклами у “Вінницькій газеті”.

Джерело