На Вінниччині відкриють унікальний парк каменів велетнів

На Вінниччини на базі парку культуру та відпочинку ім. Б. Хмельницького у Гайсині планують встановити сквер з величезних кам’яних брил.

Директор парку Ігор Гаврищук розповів, що камені будуть шукати та завозити з місцевих кар’єрів, різного кольору, форми та об’єму. Окрім цього планують завезти і піщаники – камені, які легко піддаються обробці і з них можна легко утворити декоративні фігури.

Відтак, у парку поєднають природні матеріали та витвори майстрів, аби місцеві жителі та гості могли відпочивати, насолоджуючись кам’яними скульптурами.  Посеред майбутнього скверу облаштують невелику центральну площу, від якої буде йти розгалужена сітка аллей, які з’єднуватимуть центральну площу з каменями, вага яких сягатиме 5 тонн і декілька метрів у висоту.

Щодо перетворення піщаників на скульптури, то організатори проекту розраховують на допомогу від місцевих каменотесів та скульпторів, які в якості подарунку створять кам’яні витвори мистецтва.

Відомо, що на облаштування кам’яного саду виділять майже 300 тисяч гривень, які будуть виділені з бюджету Гайсинської районної ради, Вінницької обласної ради та Гайсинської міської ради, а також долучаться і місцеві меценати. 

Джерело