На Вінниччині історики дослідили старовинний замок

Вінницькі історики та краєзнавці мріють реконструювати Барський замок, що на Вінниччині. Відтак, охоронна археологічна служба України провела дослідження даного замку.

Головна мета дослідження – встановити глибину залягання фундаменту фортечних стін та вивчити культурні шари, які накопичувались під стінами замку.

Для цього було закладено 4  шурфи: перший та четвертий – з боку міста, зі східної сторони; другий  – з південної; третій із заходу, зі сторони річки Рів.

Зокрема, у шурфі №2 вдалося простежити траншею під фундамент та стовпову яму, яка використовувалась для фіксації опорного стовпа будівельних «лісів». Дана знахідна –  важливий елемент для розуміння технології будівництва подібних фортець.

Дослідники з’ясували, що рухомий матеріал з шурфів представлений знахідками двох періодів. Перший період – друга половина ХІХ – ХХ століття, коли фортечний рів було перетворено на міський смітник. Другий – друга половини XVII століття, коли фортецю активно використовували зсередини.  Серед знахідок другого періоду археологам трапився фрагмент кулелійки у вигляді щипців, свинцева куля, скляне ядро, фрагмент скляної пляшечки зі свинцевим горлом, фрагменти кахель та керамічного посуду.

Джерело