Музей історії і авіації на Вінниччині потребує реставрації

У Воровницькій територіальній громаді знаходиться музей історії авіації і космонавтики імені Можайського, який сьогодні потребує осучаснення.

Даний музей розташований у Палаці Грохольських-Можайських, який є пам’яткою архітектури місцевого значення. В рамках конкурсу «Сім чудес Вінниччини» палац включили до номінації «Перлини Поділля», також він входить до туристичних маршрутів палацами області.

Сьогодні музей потрібно відреставрувати, осучаснити, необхідно оновити історичні та інформативні стенди. Експозиції планують зробити інтерактивними. При цьому необхідно зберегти історичний вигляд музейного комплексу, наповнювати його і надалі відповідним змістом.  Декілька років тому було проведено реставрацію фасаду пам’ятки за кошти, надані як грант Європейським Союзом в рамках проекту «Туризм – запорука динамічного соціально-економічного розвитку громад».

Минулого року Вороновицький музей історії авіації та космонавтики став відокремленим підрозділом Вінницького обласного краєзнавчого музею. Незабаром планують переглянути фонди музею, оновити експозицію, доповнити історичними фактами.

Джерело