Дашівські лісівники створили справжнє кінне царство на Вінниччині

25 років тому одне з найуспішніших підприємств лісового господарства розпочало займатися розведенням коней. На сьогодні там мешкає – 32 коней.

Як зазначив директор підприємства, заслужений лісівник України Валентин Кавуненко, сьогодні  ж за дашівськими кіньми прицінюється, аби купити, не один господар. 

Раніше коней використовували в господарстві, однак із впровадженням механізованої праці така потреба відпала.

Головний лісничий розповів: «Робочі та майстри лісу, на чиїй ділянці ведеться лісозаготівля, на період роботи беруть коня під опіку, щодня забираючи його додому. На тварину видається корм (сіно, овес), і на період роботи у лісі коник живе у тимчасового господаря».

Відповідальність за охорону, догляд, вчасне і повноцінне харчування, підтримку санітарного стану конюшні, самих коней покладена на завгоспа лісгоспу та конюха. Є на фермі і справжній альфа-самець – 10-річний жеребець Красунчик. Породистий красень відрізняється не лише розмірами –  гарний гордий профіль, ідеальні лінії вигину шиї, хребта, чіткий рельєф м’язів.  Таку генетику варто передавати майбутнім поколінням, тому цього жеребця не беруть у ліс, а бережуть як вдалого продовжувача роду. Більше того вже чимало людей хотіли купити його, але дашівські лісівники всім відмовляли.

Джерело